Minden szülő tudja, hogy amikor a gyermeke közösségbe kerül elkerülhetetlen, hogy elkapjon valamilyen betegséget, sőt olykor több fajtát is. Azt, hogy ezeket a megbetegedéseket elkerüljük szinte lehetetlen megelőzni, igaz kicsit tudjuk segíteni az immunrendszer erősödését.
Ahogy a gyerek bekerül a közösségbe, általában ősszel, a nyári szünet után cserélgetik egymás között a vírusokat. Éppen ezért fordulhat elő a sok hiányzás az oviba kerülés után. Az óvodába ágyneműt is vinnünk kell, szerencsére számos ovis ágynemű méretet megtalálsz az interneten, így nem lesz nehéz a választás.
Mit tegyünk, hogy erősítsük a gyerek immunrendszerét?
Az biztos, hogy őszi és a téli időszakban fontos, hogy az étrendjük kiegyensúlyozott legyen és bőségesen fogyasszanak a gyerekek folyadékot. Ám még ekkor is szükség van a vitaminok és az ásványi anyagok pótlására. Fontos a megfelelő D – vitamin, vas és cink bevitel, de a probiotikumok és az omega-3 zsírsavak is támogató hatással rendelkeznek.
Az immunerősítésre az önálló vitaminkészítmények és a kombinált formák is sikeresen adhatók. A vas felszívódásához célszerű C- vitamint is adni, mert segíti azt. Bölcsőde vagy az óvoda, de még az iskola kezdetekor is célszerű a D- vitamin adása, főként ha a gyerek nem eszik meg mindent.
Van-e más lehetőség még az immunvédelemre a vitaminokon kívül?
A vitaminok szedése és a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett a közösségbe járó gyereknek védőoltásokat is adathatunk. A bárányhimlő, a meningococcus okozta agyhártyagyulladás és az influenza vírus ellen is lehet védekezni védőoltással.
Egyáltalán nem biztos, hogy az ovis gyermekünk beteg lesz egész ősszel. Ha van nagyobb testvére nagy a valószínűsége, hogy már megismerkedett jó néhány vírussal, hiszen a testvére hazahurcolhatta neki. De ez sem kötelező érvényű.
Ezt az időszakot el kell fogadni úgy, mint az immunrendszer edzése azért, hogy később ne legyen beteg. A szervezet a már megismert kórokozókat könnyen felismeri és elpusztítja.
Vajon megelőzhetjük-e a vírusfertőzéseket a gyerekeknél?
A higiénés szabályok betartásával sokat tehet ezért. Tanítsuk meg a gyerekeknek, hogy zsebkendőbe tüsszentsenek és, hogy gyakran mosson kezet. Télen a helyiségeket elegendő 20-22 fokra fűteni, sőt éjszakára 18-20 fok is elég lehet, megfelelő szellőztetés mellett.
Fontos, hogy ha beteg lesz a gyermek, ne vigyük közösségbe, mind a saját érdekében mind pedig a többi gyerek egészsége miatt. Nagyon fontos még a kevesebb stressz, a lelki egészség és a minőségi együttlét a családtagokkal.
Összegezve
A megfelelő kiegyensúlyozott táplálkozás, a bőséges folyadékfogyasztás, a védőoltások mind erősítik a gyerekek immunrendszerét, amit a különféle vitaminok, a higiénés szabályok betartása mind elősegítik. A szabad levegőn tartózkodás, a stresszmentesebb élet és a jobb lelki egészség együttesen segítenek kialakítani a megfelelő immunrendszert.
Kép forrása: Pexels.com
Hirdetés (X)